Grškorimski slog

Rokoborba grškorimski slog

Zgodovina grško-rimskega sloga ne prihaja iz antičnih časov kot je samo ime sloga grško-rimski, saj so Grki in Rimljani v tej dobi trenirali slog rokoborbe, kateri je bil  podoben današnjemu prostemu slogu ampak iz 19 stoletja. Grško-rimski slog je prvi predstavil Napoleonov vojak francoz Exbroyat. Ko se je dvobojeval na raznih sejmih po Franciji  v disciplini Flat hand wrestling (rokoborba z iztegnjenimi rokami) poznano kot Francoska rokoborba je želel ločiti rokoborbo od ostalih borilnih športov, kjer je bilo dovoljeno udarjati nasprotnika. Leta 1984 je uvedel prvo pravilo, da se prepovejo vsi prijemi iz pod pasu ter prijemi kjer se izvajajo vzvodi. Francoska rokoborba se je razvila po celi Evropi in postala najpomembnejši šport v 19 stoletju. Ime si je izmislil Italijan Basilio Bartol s samim imenom je želel poudariti antične vrednosti.

Grško-rimski slog je bil prvi slog rokoborbe na modernih Olimpijskih igrah v Atenah 1896. Ta slog je bil prepoznavna oblika amaterskega športa skozi 20 stoletje in je bil prisoten na vseh Olimpijskih igrah do danes razen na Olimpijskih igrah v Parizu 1900 leta.

Danes v Grško-rimskem slogu obstaja 10 kategorij ( 6 olimpijskih in 4 ne olimpijske): 55kg, 60kg, 63kg, 67kg,72kg, 77kg, 82kg, 87kg, 97kg in 130kg.

Na podlagi zadnjih rezultatov iz velikih tekmovanj najboljši tekmovalci prihajajo iz naslednjih držav: RUS, HUN, ZDA, TUR, IRA, KUB, ARM, EGY, GRU, UKR, ŠVE…

IZJAVA O ZASEBNOSTI

Naše spletno mesto uporablja piškotke. To so majhni podatkovni drobci, ki jih spletni strežnik ob obisku ponudi vašemu brskalniku. Ta jih običajno shrani na vaš računalnik oziroma mobilno napravo, ob poznejših obiskih pa se shranjeni piškotek iz brskalnika ponovno pošlje strežniku. Piškotki se uporabljajo za shranjevanje nastavitev, vodenje seje posameznega uporabnika, razlikovanje med uporabniki in za njihovo sledenje na spletišču (lahko tudi med večimi spletišči). Nadzor nad nalaganjem piškotkov, pregled njihovih lastnostni in njihovo brisanje so možni v nastavitvah vašega spletnega brskalnika ali z uporabo dodatnih vtičnikov v njem.

Piškotke razlikujemo glede na naslednje značilnosti:

1. začasni (in sejni) ali trajni piškotki,
2. lastni piškotki ali piškotki tretjih oseb.

Sejni piškotek je piškotek, ki se samodejno izbriše, ko brskalnik zaprete, medtem ko trajni piškotek ostane shranjen v brskalniku, dokler ne mine določeno obdobje (kar je lahko nekaj minut, dni ali več let).

Lastne piškotke postavi spletno mesto, ki ste ga obiskali, piškotke tretjih oseb pa postavi zunanja partnerska spletna storitev, ki je v spletno mesto vključena zaradi želene funkcionalnosti.

Katere piškotke uporabljamo na naši spletni strani?

Na spletnem mestu uporabljamo piškotke analitične storitve Google Analytics, ki so tako trajni in začasni (sejni piškotki), in pištotke vtičnika WordPress Statistics. Storitev uporabljamo za namen analiziranja prometa (štetje obiskovalcev, identifikacija brskalnikov in preživet čas uporabnika na strani, težave pri navigaciji itd.). Omogočajo nam, da ocenjujemo doseg in zanimivost naših prispevkov in odziv na občasne medijske akcije, ki jih izvajamo. Vse podatke uporabljamo interno in zgolj v namen izboljševanja našega spletnega mesta.

Kaj pa piškotki, ki so vezani na vtičnike družbenih omrežij?

Piškotki, ki so vezani na vtičnike družbenih omrežij nam omogočajo, da v vsebino svojega spletnega mesta integriramo njihove produkte – tako lahko obiskovalci delite vsebine s svojimi prijatelji oziroma drugimi povezanimi osebami (različni gumbi, kot so všeč mi je, deli vsebino, priporoči …). Vtičniki uporabljajo piškotke, da lahko družbena omrežja identificirajo svoje člane, ko ti pridejo na spletno mesto z vtičnikom. Če ob obisku našega spletnega mesta niste prijavljeni v posamezno družbeno omrežje (ali niste njegov član), pa je potrebno soglasje za nalaganje piškotkov s strani vtičnikov.

Druge povezave

Na spletnem mestu lahko najdete povezave do drugih spletišč, ki niso pod našim upravljanjem. Za spoštovanje zasebnosti oziroma za vsebino teh spletišč ne odgovarjamo, obiskovalcem preprosto le nudimo povezave, prek katerih lahko pridejo do uporabnih informacij s področja informacijske varnosti.